Eurostat: Polska zanotowała w czerwcu drugą najniższą stopę bezrobocia w UE

Udostępnij

“Polska zanotowała w czerwcu drugą najniższą stopę bezrobocia w Unii Europejskiej – 2,7 proc. Stopa bezrobocia w całej UE sięgnęła 6 proc.” – podało Stałe Przedstawicielstwo Polski przy UE na Twitterze.

Rok wcześniej, w czerwcu 2021 r., stopa bezrobocia w UE wyniosła 7,2 proc.

Eurostat szacuje, że 12,931 mln mężczyzn i kobiet w UE, z czego 10,925 mln w krajach strefy euro, było bezrobotnych w czerwcu br. W porównaniu z tym samym miesiącem rok wcześniej bezrobocie spadło o 2,311 mln osób w UE i o 1,957 mln osób w strefie euro.

W czerwcu 2022 r. w UE bezrobotnych było 2,546 mln osób poniżej 25. roku życia, w tym 2,073 mln w strefie euro. Stopa bezrobocia wśród młodych ludzi wyniosła 13,6 proc. zarówno w UE, jak i w strefie euro.

W porównaniu z czerwcem 2021 r. bezrobocie w tej grupie wiekowej zmniejszyło się o 527 tys. osób w UE i 450 tys. w strefie euro.

Źródło:PAP

Zobacz

Wzrosną wynagrodzenia profesorów? Resort nauki pracuje nad projektem

Trwają prace związane z analizą skutków finansowych zmiany rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora w uczelni publicznej, które wynosi obecnie 6 410 zł brutto - przekazał PAP resort edukacji i nauki.

Obajtek: Grupa Equinor może być ważnym partnerem dla tworzonego obecnie koncernu multienergetycznego

Norweski koncern może być ważnym partnerem dla tworzonego obecnie w Polsce silnego koncernu multienergetycznego - zaznaczył w piątek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, odnosząc się do podpisanej umowy między PGNiG a Grupą Equinor.
- Reklama -

REKLAMA