Fitch umieścił Viability Rating banku BNP Paribas Bank Polska na liście obserwacyjnej

Udostępnij

“Umieszczenie VR Banku (ocena wewnętrznej wiarygodności kredytowej – PAP) na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym spowodowane jest pogorszeniem oceny środowiska prowadzenia działalności operacyjnej w Polsce (z “bbb+” na “bbb”), głównie w związku z wprowadzonymi niedawno wakacjami kredytowymi dotyczącymi kredytów hipotecznych udzielonych w złotych, poziomem ingerencji państwa w działalność sektora bankowego oraz oczekiwanym spowolnieniem gospodarczym” – podał bank.

Wcześniej w piątek agencja Fitch poinformowała o obniżeniu długo oraz krótko terminowych ratingów Banku Millennium i umieszczeniu ratingów mBanku na liście obserwacyjnej. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Rzecznik rządu: podejmiemy działania, by ceny gazu i prądu nie wzrosły tak dużo, jak zapowiadają niektóre spółki

Podejmiemy dalsze działania, aby ceny gazu i prądu elektrycznego nie wzrosły tak dużo, jak to mówił Urząd Regulacji Energetyki czy zapowiadają niektóre spółki - zapowiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Węglokoks zbuduje stalownię za 5 mld zł; Sasin: jesteśmy zdecydowani odbudować przemysł stalowy

Kosztem ok. 5 mld zł do 2027 r. katowicki Węglokoks zamierza wybudować w Rudzie Śląskiej nową stalownię o zdolności produkcyjnej 1 mln ton stali rocznie. Jesteśmy zdecydowani, żeby polski przemysł stalowy - ten, który jest w rękach państwa - został odbudowany - zadeklarował wicepremier Jacek Sasin.
- Reklama -

REKLAMA