Fogiel o doniesieniach Wirtualnej Polski ws. lotu prezydenta: odgrzewany kotlet

Zobacz

- Reklama -

Portal wp.pl w opublikowanym we wtorek artykule „Ujawniamy. Tak tuszowano incydent z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy” podał, że urzędnicy, władze LOT-u, szef agencji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo lotów, doradca prezydenta Dudy oraz dwóch wiceministrów próbowało tuszować niebezpieczny incydent, do którego doszło podczas lotu Andrzeja Dudy latem 2020 r.

Wirtualna Polska opublikowała przy tym stenogramy rozmów, z „których wynika, że prezydent lub ktoś z jego otoczenia naciskał na pilotów, a ci w konsekwencji złamali przepisy podczas lotu z Zielonej Góry do Warszawy”.

Fogiel komentując we wtorek w rozmowie w wp.pl te doniesienia zauważył, że nie jest to nowa sprawa. „Pisały o tym media na chwilę przed zakończeniem kampanii wyborczej. Próbowano z tego zrobić aferę. Trochę trudno nie odnieść wrażenia, że to jednak jest pewnego rodzaju odgrzewany kotlet” – wskazał polityk

Jego zdaniem jest to próba doszukania się afery. „Mieliśmy jasną informację z Kancelarii Prezydenta, że nie było żadnego kontaktu ze strony pasażerów z pilotami. Wtedy w lipcu były rozważania, że być może to sami piloci w kontakcie z wieżą chcieli motywować pracowników lotniska do większych starań” – zaznaczył Fogiel.

Zwrócił też uwagę, że publikacja Wirtualnej Polski pojawia się tydzień po rocznicy katastrofy smoleńskiej. „Trudno nie odnieść wrażenia, że to jest próba żyrowania rosyjskiej wersji historii. To znaczy tej mówiącej o naciskach, czy błędach pilotów, która została już wielokrotnie sfalsyfikowana” – podkreślił polityk PiS.(PAP)

autor: Mateusz Mikowski

mm/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -