Francja: 50,5 proc. ludności kraju ukończyła szczepienia przeciw koronawirusowi

Udostępnij

Od początku kampanii szczepień we Francji 40 719 515 osób otrzymało co najmniej jedną dawkę (tj. 60,4 proc. całej populacji), a 34 026 476 osób (tj. 50,5 proc. całej populacji) ukończyło cykl szczepień – sprecyzowano w komunikacie.

Rząd oczekuje, że do końca sierpnia co najmniej jedną dawką zostanie zaszczepionych łącznie około 50 mln osób. Władze medyczne poczyniły przygotowania, które mają umożliwić zaszczepienie 3 mln osób w ciągu 10 dni.

Władze medyczne wskazują, że we Francji spadła liczba osób hospitalizowanych z powodu ciężkiego przebiegu Covid-19, jednak dominujący w kraju wariant Delta koronawirusa przyczynia się do wzrostu liczby zakażeń, których dobowe bilanse regularnie przekraczają 20 tys. (minionej doby było ich 26 871).

Z powodu zakażenia SARS-CoV-2 do szpitali przyjęto w ciągu ostatnich 24 godzin 557 chorych, 121 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych wynosi 7137. Na OIOM-ach leczonych jest 978 chorych.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa od początku pandemii wynosi obecnie 111 725.

z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ akl/

Źródło:PAP

Zobacz

„Le Figaro”: Europa i inne części świata w czasie kryzysu energetycznego przerzucają się na węgiel

Europa i inne części świata w czasie kryzysu energetycznego przerzucają się na węgiel. Wielu członków UE przedłuża żywotność elektrowni węglowych, jak Niemcy, które dysponują ich największą liczbą w Europie. Import zwiększają: Austria, Czechy, Włochy, Hiszpania, Węgry, Holandia, a nawet Francja - pisze w środę dziennik „Le Figaro”.

KE zaakceptowała zmiany w polskim programie pomocy publicznej dla firm w związku z wojną na Ukrainie

Komisja Europejska zaakceptowała w czwartek zmiany zgłoszone przez Polskę w programie pomocy publicznej dla firm w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Modyfikacja dotyczy m.in. zwiększenia budżetu planu wsparcia o 5,1 mld euro (24,5 mld złotych).
- Reklama -

REKLAMA