Francja: białucha, która utknęła w Sekwanie, zostanie przeniesiona do śluzy z wodą morską

Udostępnij

Lokalna prefektura podała, że operacja przeniesienia walenia zostanie podjęta we wtorek wieczorem.

Niedożywiona białucha została po raz pierwszy zauważona w Sekwanie w zeszłym tygodniu. Białuchy zwykle pływają w wodach arktycznych. Nie wiadomo, dlaczego zwierzę wpłynęło do Sekwany.

Transport czterometrowego wieloryba niesie ze sobą ryzyko, Sea Shepherd podkreśla jednak, że zwierzę nie może dłużej przebywać w ciepłej, słodkiej wodzie rzeki.

Szefowa Sea Shepherd na Francję Lamya Essemlali wyjaśniła, że przeniesienie walenia, który prawdopodobnie jest chory, do słonej wody pozwoli na podjęcie leczenia.

Wcześniejsze próby karmienia białuchy żywymi pstrągami nie powiodły się, chociaż lokalne władze poinformowały, że wykazała ona oznaki poprawy po otrzymaniu witamin i antybiotyków.

Pod koniec maja ciężko chora orka przepłynęła dziesiątki kilometrów w górę Sekwany i zmarła po nieudanych próbach sprowadzenia jej z powrotem do morza. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Ceny ropy wahają się. Ma na wpływ ostatnia decyzja OPEC+

Ceny ropy naftowej na rynkach paliw wahają się w czwartek po decyzji OPEC+ w sprawie wielkości dostaw surowca z krajów sojuszu w XI. Rosja tymczasem powtarza swoje ostrzeżenia, że nie będzie sprzedawać swojej ropy tym krajom, które przyjmą limit cen na rosyjską ropę - podają maklerzy.

Morawiecki: otwarcie Baltic Pipe przejdzie do historii

Otwarcie gazociągu Baltic Pipe jest jednym z wydarzeń, które nie tylko przejdą do historii, a nawet historię będą kształtować - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w niedzielnym podcaście opublikowanym w mediach społecznościowych.
- Reklama -

REKLAMA