Francja: otwarcie tarasów i ogródków w restauracjach; prezydent i premier na porannej kawie

Zobacz

- Reklama -

„Francuzi odzyskali wolność, ale nadal musimy zachować ostrożność” – powiedział dziennikarzom Macron, schowany za drewnianym płotkiem ogródka kawiarnianego, popijając espresso. Szef państwa stwierdził, że świętuje z premierem „małą chwilę odzyskanej wolności”.

Prawie siedem miesięcy po ogłoszeniu zamknięcia lokali gastronomicznych Macron zrealizował swój cel, jakim było ponowne częściowe otwarcie restauracji w połowie maja dzięki poprawie wskaźników epidemicznym w kraju w ostatnich tygodniach.

W środę otwarte zostały również wszystkie sklepy, muzea, kina oraz część miejsc kultury z zachowaniem ograniczeń sanitarnych i limitów. Rzecznik rządu Gabriel Attal nie wykluczył również w środę w stacji BFMTV-RMC, że latem władze zniosą obowiązek noszenia masek na zewnątrz.

Poranną kawę na tarasie paryskiej kawiarni wypił w środę rano również m.in. minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire. „Styl życia a la Francais” – napisał na Twitterze minister, zamieszczając swoje zdjęcie przy kawie i z dziennikiem sportowym „L’Equipe”.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -