Francja: ponownie ponad 20 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby

Zobacz

- Reklama -

Zdiagnozowano 20 468 nowych zakażeń. W ubiegłym tygodniu przez pięć dni wykrywano powyżej 20 tys. infekcji, a przez dwa dni – ponad 30 tys.

Tylko w poniedziałek liczba wykrytych zakażeń była znacznie niższa i wyniosła nieco ponad 13,2 tys., ale dane z tego dnia tygodnia są zazwyczaj znacznie niższe, niż bilans z weekendu, kiedy przeprowadza się mniej testów, niż w tygodniu i dlatego w poniedziałki zazwyczaj notowane są niższe liczby nowych zachorowań.

Liczba osób leczonych na oddziałach intensywnej terapii wzrosła o 78, do 2177. Po raz pierwszy od kwietnia liczba osób hospitalizowanych zwiększyła się w ciągu doby o 797 i wynosi 12 458.

Od początku pandemii we Francji wykryto 930 745 zakażeń koronawirusem, na Covid-19 zmarło 33 885 chorych.

Ze względu na szybki rozwój pandemii od soboty w regionie paryskim i ośmiu wielkich miastach Francji obowiązuje godzina policyjna. Objęte zostały nią m.in. Paryż, Marsylia, Tuluza i Montpellier.

Rząd ogłosił też w ubiegłym tygodniu stan zagrożenia zdrowia, dający władzom prawo do wprowadzania surowych obostrzeń, aby obniżyć dzienny przyrost infekcji z ponad 20 tys. obecnie do około 3 tys.(PAP)

fit/ mal/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -