Francja/ Rząd: magazyny gazu napełnione w 80 procentach

Udostępnij

Wypełnimy nasze strategiczne magazyny gazu w 100 proc. przed 1 listopada, co było naszym celem – powiedziała Pannier-Runacher w stacji CNews.

Minister wezwała wszystkich Francuzów, a zwłaszcza „największych graczy”, aby „upewnili się, że ograniczą zużycie gazu i energii elektrycznej”, ponieważ „te dwa systemy są połączone”.

„Liczymy na solidarność europejską, zwłaszcza z Niemcami, by móc importować energię elektryczną” – powiedziała Pannier-Runacher, odnosząc się do problemów produkcyjnych, z jakimi borykają się francuskie elektrownie jądrowe. „Musimy natomiast wspierać Niemcy gazem, który importujemy do naszych czterech terminali LNG” – dodała.

Pannier-Runacher powiedziała również, że uwagi Marine Le Pen, przywódczyni skrajnej prawicy, domagającej się zniesienia sankcji wobec Rosji w zamian za przywrócenie dostaw gazu w dawnych ilościach, “są nieodpowiedzialne”.

Źródło:PAP

Zobacz

Norweska infrastruktura gazowa i naftowa będzie chroniona przez Francuzów, Brytyjczyków i Niemców

Premier Norwegii Jonas Gahr Store poinformował w piątek o przyjęciu pomocy Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii w ochronie wrażliwej infrastruktury gazowej i naftowej na Morzu Norweskim oraz Morzu Północnym.

Hiszpania ograniczy ilość wody przesyłanej do Portugalii. Dlaczego?

Władze Hiszpanii i Portugalii porozumiały się w sprawie redukcji wody przesyłanej głównymi rzekami między tymi krajami. Decyzja ta, naruszająca porozumienie obu państw z 1998 r., wynika z pogarszającego się w tym roku niedoboru wody. Powodem jest susza.
- Reklama -

REKLAMA