Francuska firma wygrała konkurs dla startupów podczas Infoshare

- Reklama -

W nagrodę za swój wynalazek BeFC (Bioenzymatic Fuel Cells) dostał 20 tysięcy euro.

Drugie miejsce zajęła brytyjska firma Animal Alternative Technologies (7 tys. euro nagrody), a trzecie Positive Carbon z Irlandii (3 tys. euro nagrody). Fundatorem nagród w Startup Contest jest Miasto Gdańsk.

„BeFC zmienia sposób, w jaki zasilamy urządzenia elektryczne np. zabawki, zegarki, latarki, aparaty słuchowe, sprzęt do monitorowania stanu zdrowia oraz inne urządzenia na baterie. Do wytworzenia energii elektrycznej nie będziemy potrzebowali już tak niebezpiecznych dla zdrowia ogniw guzikowych, wystarczy glukoza i tlen. BeFC oferuje technologię ogniw biopaliwowych, którą można obsługiwać za pomocą kropli roztworu – od wody z kranu po inne płyny biologiczne. Innowacyjne rozwiązanie wykorzystuje jedynie enzymy i celulozę – czyli zwykły papier” – poinformowała Magda Mikulska z firmy Remarkable Ones, obsługującej medialnie Infoshare 2021.

W tym roku do konkursu Startup Contest zgłosiło się ponad 300 startupów z 46 krajów. Przeważająca część projektów pochodziła z Polski (65), Niemiec (33), Wielkiej Brytanii (27), Włoch (18) oraz Izraela (14). Nominacje przyznano 30 startupom, z których jury wyłoniło nagrodzoną trójkę.

Najwięcej zgłoszonych pomysłów reprezentowało rozwiązania z branż FinTech, E-commerce oraz MedTech. Dużą grupę uczestników stanowiły także startupy social impact oraz te, zajmujące się ochroną środowiska.

Poza udziałem w konkursie twórcy startupów mogli podczas Infoshare nawiązać kontakty biznesowe z ponad 100 inwestorami z całego świata.

Infoshare to największa w Europie środkowej i wschodniej konferencja poświęcona nowym technologiom, innowacjom i startupom. W trakcie dwudniowego wydarzenia zorganizowano pięć scen tematycznych, na których wystąpiło 150 prelegentów z całego świata.

Mikulska podała, że w tegorocznej konferencji Infoshare udział wzięło ponad 4,5 tysiąca osób.

Infoshare 2021 zostało zorganizowane w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo.(PAP)

autor: Robert Pietrzak

rop/ drag/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -