Gaz na europejskim rynku drożeje o ok. 10 proc.

Udostępnij

Kontrakty z dostawą w sierpniu są notowane na poziomie 221 euro, po 10,5-proc. wzroście w stosunku do wtorkowego zamknięcia. Za gaz z dostawą we wrześniu i październiku trzeba płacić w granicach 223 euro za MWh. Notowania wrześniowe wzrosły od wtorku o niemal 10 proc., a październikowe – o prawie 11 proc.

Od środy Gazprom zmniejsza dostawy przez Nord Stream 1 do ok. 20 proc. nominalnej zdolności przesyłowej gazociągu. Rosyjski koncern twierdzi, że musiał wyłączyć kolejną turbinę w głównej tłoczni gazociągu.(PAP)

wkr/ pad/

Źródło:PAP

Zobacz

Premier: Baltic Pipe jest zakończeniem epoki zależności od gazu rosyjskiego

Baltic Pipe jest zakończeniem pewnej epoki, epoki zależności od gazu rosyjskiego, to także gazociąg bezpieczeństwa i wolności, nie tylko dla Polski, bo w przyszłości możemy być dostarczycielem tego bezpieczeństwa dla innych - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Papież wypowiedział się na temat wykorzystania energii atomowej do celów wojennych

"Wykorzystanie energii atomowej do celów wojennych jest dziś bardziej niż kiedykolwiek zbrodnią, nie tylko przeciwko człowiekowi i jego godności, ale także przeciwko wszelkiej szansie na przyszłość w naszym wspólnym domu" - te słowa papieża Franciszka opublikowano w poniedziałek na jego profilu na Twitterze.
- Reklama -

REKLAMA