Gdańsk: w Bazylice Mariackiej odbyła się msza święta w intencji Pawła Adamowicza

Udostępnij

Msza święta w intencji zamordowanego przed trzema laty prezydenta Gdańska była kolejną uroczystością z okazji trzeciej rocznicy śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W Bazylice Mariackiej były obecne wdowa, europosłanka Magdalena Adamowicz z córkami oraz brat zmarłego prezydenta, poseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Adamowicz, a także władze samorządowe z Trójmiasta.

Po mszy przy grobie zamordowanego prezydenta odbyła się modlitwa międzywyznaniowa. Oprawę muzyczną zapewniła Cappella Gedanensis pod dyrekcją Rafała Kłoczko.

W piątek poinformowano, że nagrodę im. Pawła Adamowicza otrzymała burmistrz Kolonii Henriette Reker. Uhonorowano ją za doskonałość i odwagę w swojej pracy na rzecz promocji wolności, solidarności i równości w Kolonii. Henriette Reker sześć lat temu, w przededniu wyboru na stanowisko burmistrza, przeżyła zamach na swoje życie.

W Galerii Palowej w Ratuszu Głównego Miasta otwarto też wystawę “Cisza. Gdańscy fotoreporterzy Prezydentowi”.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 r. w wyniku zadanych mu ran przez zamachowca podczas udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W grudniu ub.r. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, po prawie trzech latach śledztwa, skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko zatrzymanemu zaraz po zbrodni Stefanowi W. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie.(PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ jann/

Źródło:PAP

Zobacz

W Europie ceny gazu coraz wyższe, choć magazyny gazu coraz pełniejsze

Ceny gazu w Europie rosną i są najwyższe od ponad 2 tygodni. Magazyny gazu w regionie zapełniają się coraz bardziej. Benchmarkowe kontrakty na gaz w Amsterdamie (ICE Entawex Dutch TTF) są wyceniane wyżej o 3,2 proc. - po 212,00 euro za MWh - podają maklerzy.

Kolejny transport zboża ukraińskiego wypłynął z Czarnomorska

Z portu Czarnomorsk w obwodzie odeskim Ukrainy wypłynęły w piątek rano trzy statki transportujące 57 tys. ton zboża ukraińskiego; jednostki zmierzają do Turcji, Wielkiej Brytanii i Irlandii - poinformował minister Gabinetu Ministrów Ukrainy Ołeh Nemczinow.
- Reklama -

REKLAMA