- Reklama -

Giełdy w USA zaczęły tydzień od lekkich spadków

Zobacz

- Reklama -

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,36 proc., do 34.077,63 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł 0,53 proc., do 4.16,26 pkt.

Nasdaq Composite stracił 0,98 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.914,76 pkt.

UBS przewiduje, że indeks S&P 500 zakończy 2021 r. na poziomie 4.400 pkt., czyli około 5 proc. powyżej punktu, w którym indeks odniesienia zakończył notowania w piątek.

„Chociaż inwestowanie na rekordowych poziomach może być dla niektórych zniechęcające, uważamy, że przed nami dalsze wzrosty. Po bodźcach wdrożonych w tym kwartale i trwających wysiłkach w zakresie szczepień, pojawia się coraz więcej dowodów na ożywienie aktywności gospodarczej w USA. Najnowsze dane o zatrudnieniu, odczyty nastrojów biznesowych i sprzedaż detaliczna wskazują na silne ożywienie” – oceniono w raporcie UBS.

„Ryzyko spada, zmienność spada – widzimy powolne ponowne otwieranie się gospodarek światowych, rozpowszechnienie szczepionki i ogromny wzrost popytu, więc z tej perspektywy powinno to być pozytywne dla wzrostu gospodarczego. Od początku tego roku notowaliśmy silny wzrost cyklicznych spółek – teraz chcielibyśmy zobaczyć potwierdzenie w wynikach” – powiedział Matthias Scheiber, globalny szef zarządzania portfelem w Wells Fargo Asset Management.

Notowania Coca-Coli rosły 1 proc., po tym jak zysk na akcję w pierwszym kwartale 2021 roku wyniósł 55 centów, a analitycy oczekiwali, że sięgnie on 50 centów na akcję.

Producent sprzętu do ćwiczeń Peloton spadał o 5 proc. Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich stwierdziła, że konsumenci z małymi dziećmi lub zwierzętami powinni zaprzestać używania bieżni po tym, jak jej dochodzenie w sprawie śmierci dziecka ujawniło dziesiątki przypadków obrażeń.

Gamestop szedł w górę o 8 proc. Bloomberg podał, że Keith Gill, znany jako „Roaring Kitty”, czyli jeden z najbardziej znanych inwestorów detalicznych, który zakupił akcje spółki, skorzystał z opcji kupna 50.000 dodatkowych akcji sprzedawcy gier wideo po cenie wykonania, 12 USD za akcję. Gill posiada teraz 200.000 akcji GameStop.

Akcje Harley-Davidson rosły 11 proc. Zysk spółki na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 1,68 USD wobec oczekiwanych 88 centów. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -