Glapiński: w Polsce możliwa będzie recesja techniczna

Udostępnij

“W Polsce recesji się nie spodziewam, możliwa będzie recesja techniczna, przez dwa kwartały PKB może mieć ujemny wzrost, ale to jeszcze nie jest recesja. Oczywiście, że pogorszenie globalnej koniunktury będzie przyczyniać się do osłabienia presji inflacyjnej” – ocenił szef NBP.

Dodał, że obecnie pojawia się problem wyważenia właściwej proporcji między działaniem NBP skierowanym na stłumienie inflacji, obniżenie jej do celu inflacyjnego banku centralnego a nie zaszkodzeniem realnej gospodarce.

Adam Glapiński zapewnił, że Polsce nie grozi zjawisko dużego bezrobocia.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Polacy rzucili się na pożyczki – liczba udzielonych pożyczek wzrosła o ponad 1/4

Firmy pożyczkowe udzieliły w sierpniu br. o 27,3 proc. więcej pożyczek w porównaniu do sierpnia 2021 r. - podało Biuro Informacji Kredytowej. Wzrosła również wartość udzielonych pożyczek, o 29,3 proc. rdr.

Na Podhalu wzrosło zainteresowanie energią geotermalną. Nie wszyscy mają możliwość skorzystania

Kilkukrotny wzrost zainteresowania przyłączeniami domów do geotermalnej sieci ciepłowniczej odnotowała w ostatnim czasie Geotermia Podhalańska. Sytuacja ma związek z trudną sytuacją na rynku energii i paliw, ale możliwości przyłączenia domów do sieci geotermalnej są ograniczone – powiedział PAP prezes spółki Wojciech Ignacok.
- Reklama -

REKLAMA