Gowin: kandydat z ZP, który przegra w I turze w Rzeszowie, w II poprze kandydata z tego obozu

Zobacz

- Reklama -

Gowin został w poniedziałek w Polsat News pytany, czy w niedzielę podczas spotkania, w którym uczestniczył on oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, zapadła decyzja w sprawie tego ilu ostatecznie kandydatów wystawi Zjednoczona Prawica w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa.

W wyborach tych startują m.in.: popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność” wojewoda podkarpacka Ewa Leniart i wspierany przez Tadeusza Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Dopytywany, czy będzie tak, że kandydat ze Zjednoczonej Prawicy, który przegra w I turze wyborów w Rzeszowie, w II turze poprze kandydata tego obozu, Gowin odpowiedział twierdząco.

Przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa – które muszą sie odbyć po rezygnacji wieloletniego włodarza miasta Tadeusza Ferenca – miały odbyć się 9 maja. Jednak – jak wynika z opublikowanego w poniedziałek projektu rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego – wybory te, mają zostać przesunięta na 13 czerwca. Uzasadnieniem jest opinia Głównego Inspektora Sanitarnego, że przedterminowe wybory samorządowe – z uwagi na sytuację epidemiczną – powinny zostać przesunięte; GIS zalecał tu drugą dekadę czerwca. (PAP)

tgo/ mok/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -