Gowin: „Nowy Polski Ład” na przełomie lutego i marca

- Reklama -

„Wydaje się, że Nowy Polski Ład – ta koncepcja zapowiedziana przez premiera Mateusza Morawieckiego – zostanie ogłoszony zapewne na przełomie lutego i marca” – poinformował wicepremier w Stalowej Woli podczas konferencji dot. inwestycji mieszkaniowych w tym mieście.

Gowin zwrócił uwagę, że dzisiaj rząd koncentruje się na pomocy przedsiębiorcom, którzy cierpią z powodu restrykcji wprowadzonych przez epidemię koronawirusa.

„Ale już dzisiaj musimy planować działania, które pozwolą wrócić polskiej gospodarce na ścieżkę wzrostu i możliwie szybkiego wzrostu” – zauważył wicepremier.

Poinformował, że nad „Nowym Polskim Ładem” pracują resorty: rozwoju, pracy i technologii, funduszy i polityki regionalnej, finansów, a także Kancelaria Premiera.

Gowin przekazał, że w nowym programie rozwojowym ma znaleźć się wiele instrumentów, które mają wspierać polską gospodarkę. Wymienił, że mają być to np. program na rzecz mieszkalnictwa, nowa polityka przemysłowa.

Wicepremier dodał, że reprezentowana przez niego partia, czyli Porozumienie, proponuje „nadanie Funduszowi Inicjatyw Lokalnych charakteru stałej subwencji rozwojowej dla samorządów”.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, „Nowy Polski Ład”, zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie. Jak tłumaczył w drugiej połowie stycznia, w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. (PAP)

autor: Michał Boroń, Wojciech Huk

mick/ huk/ je/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -