Gowin: powstanie nowej partii to ruch wewnętrzny w ramach PiS

Zobacz

- Reklama -

„Jakaś grupa polityków identyfikujących się z PiS-em otrzymała licencję na utworzenie własnej, rzekomo niezależnej partii” – ocenił lider Porozumienia. Nie odpowiedział na pytanie, czy podpisze z partią Bielana umowę koalicyjną w ramach Zjednoczonej Prawicy.

Gowin uczestniczył w poniedziałek w Krakowie w spotkaniu ministrów ds. gospodarki Grupy Wyszehradzkiej i Francji. Jak zauważył, uczestnicy tego spotkania rozmawiali o sprawach kluczowych dla UE i „mogą być znudzeni poruszaniem tematu mało istotnego nawet w kontekście polskiej polityki”.

W niedzielę w Warszawie odbył się Zjazd Republikański, na którym europoseł Adam Bielan ogłosił powołanie Partii Republikańskiej. Znaleźli się w niej m.in. byli politycy Porozumienia Jarosława Gowina, oprocz Bielana m.in. członek Rady Ministrów Michał Cieślak, wiceszef MFiPR Jacek Żalek czy podsekretarz stanu w MAP Zbigniew Gryglas oraz poseł Kamil Bortniczuk.

Powołujemy Partię Republikańską dla tych, dla których bliska jest idea wolności, jesteśmy i pozostajemy częścią Zjednoczonej Prawicy – oświadczył Bielan. Wierzę, że razem zrealizujemy wielki plan dla Polski – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który był gościem specjalnym wydarzenia.(PAP)

autor: Małgorzata Wosion

wos/ itm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -