Gowin: pracujemy nad rozwiązaniami, aby osoby samozatrudnione nie straciły na wejściu Polskiego Ładu

Zobacz

- Reklama -

„Mamy już rozwiązania, które gwarantują, że osoby zatrudnione w ramach umowy o pracę zarabiające poniżej 13 tys. zł nie stracą ani złotówki, natomiast przez cały czas pracujemy nad rozwiązaniami dotyczącymi osób na tak zwanym samozatrudnieniu czy szerzej osób prowadzących działalność gospodarczą” – powiedział wicepremier.

Gowin powiedział też, że przedstawił swoje propozycje dotyczące rozwiązań dla osób będących na samozatrudnieniu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

„Porozumienie przedstawiło osiem alternatywnych rozwiązań. W tym tygodniu przedstawię te rozwiązania naszym partnerom społecznym” – dodał.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. (PAP)

pif/ je/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -