Gowin: turystyka jest ważna dla polskiego PKB

Zobacz

- Reklama -

„O tym, jak ważna jest turystyka dla polskiego PKB, a zwłaszcza dla poszczególnych regionów, mogliśmy się przekonać bardzo dotkliwie podczas miesięcy pandemii. Jesteśmy w przededniu zakończenia pandemii. Zakończyliśmy walkę z kolejną falą i jeżeli zaszczepimy się w przynajmniej 70 proc., to jest nadzieja, że czwarta fala się nie pojawi i jest nadzieja na to, że odrodzi się turystyka” – mówił Gowin.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy powiedział, że pandemia bardzo zmieniła przyzwyczajenia turystyczne i potrzeby rekreacyjne. Dodał, że teraz turyści chcą wypoczywać aktywnie. „Podczas miesięcy pandemii, choć obiekty turystyczne były zamknięte, to pełne turystów były dukty leśne, oblężone były parki narodowe” – zauważył wiceminister.

Zapowiedział on, że niebawem powstanie nowy rejestr obiektów turystycznych na stronie turystyka.gov.pl.

„Wszystkie rejestry obiektów noclegowych, hotelowych, które obecnie funkcjonują na stronie ministerstwa rozwoju, zostaną fundamentalnie zmienione i udoskonalone. Wszystkie obiekty hotelowe, pensjonatowe, które są zarejestrowane w Urzędach Marszałkowskich będą na stronie ministerstwa rozwoju w sposób interaktywny, dynamicznie prezentowane. W pierwszych dniach lipca na portalu będzie totalna rewolucja” – zapowiedział wiceminister.

Burmistrz Muszyny, a zarazem prezes Zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP Jan Golba przekonywał, że po pandemii są potrzebne publiczne inwestycje w infrastrukturę turystyczną.

„Te inwestycje są nie tylko wyraźnym wsparciem miejscowości turystycznych, ale mają bardzo szczególną moc rozwojową. Jest pilna potrzeba stworzenia rządowego programu odbudowy turystyki w Polsce i szybkie uruchomienie środków na inwestycje – zarówno w infrastrukturę turystyczną, jak również uzdrowiskową. Jestem przekonany, że inwestycje w turystyce dadzą wymierny efekt” – wskazał Golba.(PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ pad/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -