GPW będzie świadczyć usługi analityczne przy wykorzystaniu aplikacji GPW Tech

- Reklama -

„GPW jest spółką technologiczną, która dostarcza produkty emitentom, inwestorom i innym rynkom. W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy pierwszą umowę na udostępnienie technologii podmiotowi spoza Unii Europejskiej” – napisał w piątek na Twitterze prezes GPW Marek Dietl.

Jak poinformowała PAP GPW, ta umowa dotyczy świadczenia usług analitycznych. „Umowa dotyczy świadczenia usług analitycznych przy wykorzystaniu aplikacji TCA Tool opracowanej przez spółkę GPW Tech” – wskazała GPW.

W informacji dodano, że wartość kontraktu nie jest „na tyle wysoka, aby miała wpływ cenotwórczy na akcje GPW”.

„To początek komercjalizacji naszych produktów informatycznych i technologii GK GPW, więc mamy nadzieję, że będziemy mogli informować o większej liczbie takich zleceń w przyszłości” – napisano w informacji przesłanej z giełdy.

W kwietniu w wywiadzie dla PAP Marek Dietl powiedział, że liczy, że „w tym roku nastąpi pierwsza sprzedaż produktu technologicznego z naszej stajni i tym samym włączymy się w technologiczny wyścig zbrojeń”. Szef GPW mówił też, że „giełdy korzystają ze swojej kompetencji – możliwości obróbki bardzo dużych zbiorów danych w czasie rzeczywistym – która okazała się w gospodarce sieciowej niezwykle wartościowa”. (PAP)

Autor: Marek Siudaj

ms/ pad/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -