Grecja: wprowadzono obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid dla osób powyżej 60 roku życia

Udostępnij

Według państwowej rozgłośni radiowej obowiązek ten dotyczy około 300 tys. Greków. Informację o niezaszczepionych będą przekazywane do urzędu skarbowego, który będzie pobierał grzywnę.

Rząd już w tej chwili uważa nowy przepis za sukces. Od momentu ogłoszenia projektu wprowadzenia sankcji około sześciu tygodni temu ponad 200 tys. greckich seniorów zdecydowało się na przyjęcie szczepionki, a odsetek szczepień w tej grupie wiekowej wzrósł do 90 procent.

Szef greckiego rządu Kiriakos Mitsotakis wykluczył obowiązkowe szczepienia dla innych grup wiekowych.

Od początku pandemii w Grecji koronawirusem zakażonych zostało 1,65 mln osób i zarejestrowano ponad 21 tys. zgonów z powodu Covid-19. (PAP)

mm/ sp/

Źródło:PAP

Zobacz

Konsensus prognoz na pierwszy kwartał 2022 r. dla JSW (tabela)

Poniżej przedstawiamy konsensus prognoz wyników finansowych dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej na pierwszy kwartał 2022 roku sporządzony na podstawie oczekiwań biur maklerskich.

W atmosferze przybywa helu

Precyzyjne pomiary pokazały, że od kilku dekad ziemska atmosfera zawiera coraz więcej helu, który pochodzi ze spalania paliw kopalnych. Ten gaz nie wpływa na efekt cieplarniany, ale jego stężenie może wskazywać na poziom globalnego użycia paliw.
- Reklama -