Grupa PFR w latach 2020-2025 sfinansuje projekty za ponad 120 mld zł

Zobacz

- Reklama -

“Zgodnie z założeniami, Grupa PFR sfinansuje w latach 2020-2025 projekty o łącznej wartości ponad 120 mld zł, zabezpieczy obroty w wysokości 15 mld zł oraz doradzi przy inwestycjach wartych prawie 8 mld zł rocznie” – napisano w sprawozdaniu.

Czytamy tam, że dodatkowo instytucje działające w ramach Grupy zlecą działalność o wartości przekraczającej 200 mld zł oraz zmobilizują ponad 300 mld zł na działania mające na celu zmniejszenie skutków gospodarczych pandemii w Polsce.

Dodano, że rok 2021 r. będzie dla Grupy Kapitałowej PFR pod wieloma względami kluczowy.

“Duża liczba i skala stawianych wyzwań będą wymagały utrzymania efektywności istniejących zasobów oraz rozwoju całkowicie nowych obszarów kompetencji w ramach organizacji. Jednym z największych wyzwań będzie dalsze dostosowanie Spółki do roli operatora programów w ramach Tarczy finansowej PFR oraz utrzymanie gotowości do realizacji dodatkowych zadań mających na celu łagodzenie skutków kryzysu gospodarczego w Polsce” – napisano.

Wskazano też, że w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej, rok 2021 może być także okresem powrotu do podstawowej działalności – zarówno inwestycyjnej, jak i prorozwojowej.

“Polski Fundusz Rozwoju będzie miał również ważną rolę do odegrania w przygotowywanym przez rząd Krajowym Planie Odbudowy. Poprzez inwestycje w branże kluczowe dla rozwoju Polski, Grupa będzie nadal przyczyniać się do odbudowy i transformacji gospodarki kraju mierząc się przy tym z wyzwaniami, które stawia przed gospodarką postpandemiczna rzeczywistość” – czytamy w sprawozdaniu.

PFR poinformował też, że w związku z tym, że okres obowiązywania jego strategii kończy się w 2021 r., spółka rozpocznie prace nad opracowaniem nowego dokumentu dla Grupy Kapitałowej PFR obejmującego horyzont czasowy kilku kolejnych lat. Będzie on stanowił “naturalne rozwinięcie aktualnie realizowanych kierunków rozwoju”.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ je/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -