Hiszpania: 5 mln osób zaszczepiono przeciwko koronawirusowi

Zobacz

- Reklama -

Podczas spotkania z dziennikarzami w Oviedo, na północy, Darias wskazała, że służby medyczne nie planują w najbliższym czasie luzowania restrykcji sanitarnych, pozwalających na udział widzów w dużych imprezach sportowych. Wyjaśniła, że dynamika zachorowań wciąż jest wysoka.

Przedstawicielka centrolewicowego rządu Pedro Sancheza zaznaczyła jednak, że Hiszpania „jest na dobrej drodze”, aby zrealizować do września zaplanowane zaszczepienie 70 proc. krajowej populacji.

Darias przypomniała, że we wszystkich regionach kraju postępują w poniedziałek masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Odnotowując, że w kwietniu do Hiszpanii dotarły mniejsze ładunki szczepionek, dodała, że koncern Johnson&Johnson dostarczył o połowę mniejszy transport – zaledwie 146 tys. dawek.

W poniedziałek po południu resort zdrowia potwierdził odbiór 1,75 mln dawek szczepionki od koncernu Pfizer. W najbliższych godzinach partie te, według resortu, zostaną przewiezione do wszystkich wspólnot autonomicznych kraju.

Tymczasem w poniedziałek hiszpańska minister obrony Margarita Robles poinformowała, że niedawny zgon żołnierza z jednostki w regionie Nawarry, na północy kraju, miał związek ze szczepieniem preparatem AstraZeneca.

Według szacunków ministerstwa zdrowia do soboty Hiszpania otrzymała łącznie 17,6 mln dawek szczepionek przeciwko Covid-19, z których wykorzystała prawie 93 proc.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ zm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -