Hiszpania: długie korki na drogach w pierwszy weekend wakacji; tłumy na lotniskach

- Reklama -

Jak podała Generalna Dyrekcja Ruchu Drogowego (DGT), w sobotnie popołudnie najdłuższe korki, sięgające 8 km długości, występowały w aglomeracjach Madrytu oraz Barcelony.

Poważne utrudnienia w ruchu drogowym występują szczególnie na trasach prowadzących na plaże we wspólnocie autonomicznej Walencji, Katalonii oraz Andaluzji.

Tymczasem – jak poinformowała w sobotę spółka Aena, operator lotnisk w Hiszpanii – pierwszy weekend lipca stoi pod znakiem drastycznego wzrostu liczby podróżnych w portach lotniczych tego kraju.

Aena szacuje, że pomiędzy czwartkiem a niedzielą w Hiszpanii odbędzie się łącznie 17 209 rejsów lotniczych, czyli największa ich liczba od czasu nadejścia pandemii koronawirusa. Przypomina, że w analogicznym okresie 2019 r. do skutku doszło 20 106 połączeń, zaś rok później, w warunkach pandemii i licznych restrykcji, zaledwie 6 685.

“Ze wszystkich zaplanowanych pomiędzy czwartkiem a niedzielą lotów 9 156 stanowić będą rejsy zagraniczne, zaś 8 053 krajowe” – podał hiszpański operator lotnisk.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ mal/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -