Hiszpania: duża awaria sieci elektrycznej, setki tysięcy domów bez prądu

- Reklama -

Jak podała w komunikacie na Twitterze obrona cywilna regionu Murcji, na południowym wschodzie kraju, nagła awaria sieci elektrycznej nastąpiła w skali ogólnokrajowej. Zdarzenie potwierdziła też energetyczna spółka Iberdrola.

Według dziennika “La Vanguardia”, wydawanego w Barcelonie, w sobotnie popołudnie bez prądu pozostaje kilkaset tysięcy gospodarstw domowych w Hiszpanii.

“W samej tylko Katalonii dostęp do energii elektrycznej straciło około 640 tys. klientów”, podał w swojej wersji online hiszpański dziennik.

Z informacji obrony cywilnej Hiszpanii wynika, że w dalszym ciągu badane są przyczyny awarii, nie wiadomo też, kiedy zostanie ona usunięta. Krótko po wyłączeniu prądu służby podawały, że awaria utrzyma się przez około 30 minut.

Po 17.00 w sobotę przywrócono prąd w wielu regionach Hiszpanii, w tym w najbardziej zaludnionych wspólnotach autonomicznych kraju, takich jak Madryt, Katalonia oraz Andaluzja.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ tebe/

Czytaj więcej wiadomości ze świata

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -