Hiszpania/ Kary za łamanie przepisów dotyczących oszczędzania energii sięgają 100 mln euro

Udostępnij

Nowe regulacje mają obowiązywać do 1 listopada 2023 roku. Sankcje za ich lekceważenie zostały podzielone na trzy kategorie: od lekkich, karanych grzywną do 600 tys. euro, do kar za wykroczenia ciężkie i bardzo ciężkie. Ich maksymalna wartość wynosi odpowiednio 6 mln euro i 100 mln euro.

Nowe przepisy, jak wskazał we wtorek madrycki dziennik “La Razon”, są odpowiedzią rządu Hiszpanii na zalecenie Komisji Europejskiej dotyczące redukcji zużycia energii. Właściciele placówek handlowych, kulturalnych, czy turystycznych, a także administratorzy budynków publicznych, dworców kolejowych i autobusowych mają siedem dni na zastosowanie się do nowej regulacji.

Nowe prawo nakazuje m.in. utrzymanie temperatury maksymalnej w tych obiektach w okresie zimowym do 19 stopni, a latem do minimalnej 27 stopni, a także wyposażenie ich w automatycznie zamykające się drzwi, chroniące budynek przed utratą energii. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Kolejny wyciek w Nord Stream?

Szwedzka straż przybrzeżna stwierdziła wcześniej w tym tygodniu czwarty wyciek w uszkodzonych gazociągach Nord Stream 1 i Nord Stream 2 - poinformowała rzeczniczka służby Jenny Larsson w wypowiedzi dla dziennika "Svenska Dagbladet". Wcześniej mówiono o trzech wyciekach.

Węgry: niezależność energetyczna kraju znacznie się zwiększyła

Poziom niezależności energetycznej Węgier w ostatnim czasie znacząco wzrósł, a rząd dokonuje przeglądu strategii energetycznej państwa – powiedział we wtorek minister przemysłu i technologii tego kraju Laszlo Palkovics na międzynarodowej konferencji w Siofok.
- Reklama -

REKLAMA