Hiszpania: rekordowa liczba zakażeń na 100 tys. obywateli – 3156

Udostępnij

Ministerstwo zdrowia Hiszpanii w czwartkowym komunikacie oszacowało, że najwyższy wskaźnik zakażeń koronawirusem występuje w Kraju Basków, na północy. W czwartek wieczorem na 100 tys. mieszkańców przypadało tam 8700 infekcji.

Wśród kategorii wiekowych największy odsetek zachorowań, jak wynika z szacunków hiszpańskiego ministerstwa, notowany jest w przedziale pomiędzy 20 a 29 lat. Na 100 tys. osób przypada tam już ponad 4177 zakażeń.

Resort zdrowia Hiszpanii poinformował, że podczas ostatniej doby zanotowano w kraju jeden z najwyższych dziennych liczb zachorowania na Covid-19 w trakcie całej pandemii. Pomiędzy środą a czwartkiem potwierdzono tam blisko 160 tys. infekcji.

Władze medyczne Hiszpanii podczas ostatnich 24 godzin zanotowały pierwszy od listopada spadek odsetka łóżek zajętych przez pacjentów na OIOM-ach. Spadł on z 23,7 do 23,6 proc.

Łącznie, jak szacuje ministerstwo zdrowia Hiszpanii, do czwartkowego wieczora potwierdzono w tym kraju 7,93 mln zakażeń koronawirusem oraz 90,6 tys. zgonów. Podczas ostatniej doby służby medyczne zanotowały 112 ofiar śmiertelnych Covid-19.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ sp/

Źródło:PAP

Zobacz

Cyberbezpieczeństwo pełne wyzwań w pierwszym półroczu 2022 roku

Agresja Rosji na Ukrainę, ransomware wymierzone w systemy rosyjskie,...

Dzięki ustawie dowiemy się, ile tracimy wody do spożycia

Dzięki nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę, która wdroży unijne przepisy, mamy dowiedzieć się, ile w Polsce tracimy wody przeznaczonej do spożycia. Przedsiębiorstwa wod-kan będą też musiały opracować plany mające na celu ograniczenia strat wody.
- Reklama -

REKLAMA