Hiszpania: resort zdrowia ogłosił przyjęcie rekordowego ładunku szczepionek

Zobacz

- Reklama -

Minister zdrowia Hiszpanii Carolina Darias sprecyzowała, że dotychczas do tego kraju dostarczono łącznie 28 mln dawek szczepionek, z których zdecydowana większość została już wykorzystana do szczepień.

„Dzięki zwiększeniu rytmu szczepień już w pierwszej połowie czerwca będziemy mieć w kraju 10 mln osób całkowicie zaszczepionych” – powiedziała Carolina Darias.

Szefowa służb medycznych 47-milionowej Hiszpanii wskazała, że do piątkowego wieczora jedną dawkę szczepionki przyjęło 17,7 mln osób, a dwie – 8,8 mln.

Zdecydowana większość obywateli Hiszpanii została zaszczepiona preparatami dostarczonymi przez spółki Pfizer i AstraZeneca. Dwie pozostałe szczepionki używane w Hiszpanii to produkty firm Moderna oraz Johnson & Johnson.

W sobotnim komunikacie resort zdrowia Hiszpanii ogłosił, że w najbliższym czasie do szczepień w tym kraju powinny zostać dopuszczone cztery inne preparaty. Potwierdził, że uruchomione zostały już procedury do zatwierdzenia szczepionek CureVac, Novavax, a także Sanofi i Valneva.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ tebe/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -