Hiszpania: rozpoczęto szczepienia przeciwko Covid-19 dzieci w wieku 12-15 lat

- Reklama -

Jak poinformował w środę dziennik “El Diario Vasco”, rozpoczęty rano proces szczepień powinien do sierpnia objąć łącznie 40 tys. dzieci w Kraju Basków.

Baskijska gazeta wyjaśniła, że we wtorek regionalne służby medyczne uruchomiły specjalną stronę w internecie, za pośrednictwem której na szczepienie rejestrować się mogą dzieci w wieku 12-15 lat.

Kolejnym hiszpańskim regionem, który planuje szczepienia dla osób powyżej 12 roku życia jest Katalonia. Przedstawiciele miejscowej służby zdrowia deklarują gotowość do masowych szczepień dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

W czerwcu minister zdrowia Hiszpanii Carolina Darias ogłosiła, że najpóźniej do drugiej połowy sierpnia powinien zostać uruchomiony w całym kraju proces szczepień uczniów w wieku 12-15 lat.

We wtorek kierowany przez Darias resort podał, że liczba zakażeń koronawirusem nasila się, a na 100 tys. osób przypadają już 622 infekcje. Tylko pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem zanotowano ponad 27,2 tys. zachorowań, z czego większość dotyczy młodzieży.

Dotychczas proces szczepień przeciwko Covid-19 zakończyło w Hiszpanii ponad 24,3 mln osób, a 29,6 mln obywateli przyjęło jedną dawkę szczepionki.

Marcin Zatyka (PAP)

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -
?c=29894&m=1540752&a=289196&r=&t=html