Hiszpania: strażacy opanowali duży pożar lasów w Katalonii

- Reklama -

Jak poinformowała katalońska obrona cywilna, ogień strawił dotychczas około 1,3 tys. ha lasów, a także prawie 400 ha terenów uprawnych.

Według Joana Ignasiego Eleny, odpowiedzialnego za sprawy wewnętrzne w regionalnym rządzie Katalonii, do poniedziałkowego popołudnia udało się ugasić ponad 90 proc. pożaru.

Kataloński polityk sprecyzował, że walkę z żywiołem, w której uczestniczy około 900 osób, ułatwiły opady deszczu w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Ignasi Elena dodał, że w dalszym ciągu trwa dogaszanie terenu, a także rozważana jest możliwość powrotu do domów 200 ewakuowanych osób.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że powodem pożaru, który objął lasy w prowincjach Barcelona i Tarragona, był wyrzucony z jednego z aut niedopałek papierosa.

W poniedziałek przed południem hiszpańskim strażakom udało się opanować inny duży pożar, który wybuchł w niedzielę w gminie Villarrasa w Andaluzji, na południu kraju. Spłonęło tam 870 hektarów lasu.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ ap/

Czytaj więcej wiadomości ze świata

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -