- Reklama -

Hiszpania: tylko sześć zakażeń po próbnym koncercie w Barcelonie

Zobacz

- Reklama -

Podczas wtorkowej konferencji przedstawiciele szpitala Germans Trias i Pujol w Badalonie wyjaśnili, że koncert dowiódł, iż imprezy te są bezpieczne nawet wtedy, kiedy niezachowywany jest dystans społeczny między uczestnikami.

“Koncert grupy Love of Lesbian zorganizowany w barcelońskim Pałacu Sant Jordi z udziałem 5000 osób nie stał się imprezą o dużej liczbie zakażeń. Zanotowaliśmy jedynie sześć infekcji w okresie 14 dni po tym wydarzeniu” – powiedział Josep Maria Llibre, lekarz szpitala w Badalonie.

Llibre dodał, że wyniki pozwalają organizować wydarzenia z udziałem dużej liczby osób, a imprezy tego typu są bezpieczne dla zdrowia publicznego.

Przypomniał, że poza udziałem w badaniach antygenowych uczestnicy marcowego koncertu w Barcelonie musieli przed wejściem na salę zmierzyć temperaturę ciała oraz założyć maseczki ochronne.

W poniedziałek władze Barcelony ogłosiły, że pomiędzy 20 maja a 30 września w mieście odbędzie się kilkadziesiąt dużych wydarzeń kulturalnych. Ich organizację ratusz katalońskiej stolicy wesprze kwotą 500 tys. euro.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ akl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -