Hiszpańskie media: wpływy z turystyki wróciły do poziomu sprzed pandemii

Udostępnij

Powołując się na statystyki organizacji turystycznych Hiszpanii oraz największych firm sektora gazeta odnotowała, że w porównaniu do 2021 r. obroty tej branży są w bieżącym roku już ponad dwukrotnie wyższe.

“Ten masowy powrót turystów do Hiszpanii sprawia, że w tym roku branża osiągnie łączne wpływy na poziomie ponad 70 mld euro” – napisał “El Periodico de Espana”, zaznaczając, że będą one tylko “nieznacznie niższe od rekordowych”.

Stołeczny dziennik sprecyzował, że powrót do obrotów sprzed pandemii potwierdziły jej nie tylko główne organizacje hiszpańskiej branży turystycznej, ale również największe spółki tego sektora, takie jak m.in. Melia, NH, Iberia, Globalia, Riu oraz Amadeus.

Gazeta przypomniała, że w 2019 r., czyli ostatnim przed pandemią, zanotowano rekordowe dla hiszpańskiej turystyki obroty. Sięgnęły one wówczas poziomu 71,2 mld euro.

Źródło:PAP

Zobacz

US Navy oferuje pomoc sojusznikom. Chodzi o wycieki gazu

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych (US Navy) gotowa jest udzielić pomocy sojusznikom w związku z uszkodzeniem gazociągów Nord Stream 1 i 2 - zapewniła w środę kapitan Tamara Lawrence, rzeczniczka sił amerykańskiej marynarki w Europie i Afryce.

Dania: Mamy powody, by bać się o bezpieczeństwo w rejonie Bałtyku

Istnieją powody, by niepokoić się o bezpieczeństwo w rejonie Bałtyku, najnowszym przykładem jest podejrzenie sabotażu na odcinkach gazociągów Nord Stream - powiedział w środę minister obrony Danii Morten Bodskov. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg określił z kolei ten incydent jako sabotaż.
- Reklama -

REKLAMA