Holandia: mimo zakazu w sobotę wznowiła działalność część restauracji

Udostępnij

Właściciele restauracji są rozczarowani piątkową konferencją premiera Marka Ruttego – wynika z doniesień niderlandzkich mediów. Mimo poluzowania obostrzeń, gastronomia zgodnie z decyzją rządu, musi nadal pozostać zamknięta.

Dlatego wielu restauratorów zdecydowało się wznowić działalność i – jak informuje dziennik “NRC” – w wielu niderlandzkich miastach ponownie są czynne restauracje i punkty gastronomiczne. Tak jest m.in. w Limburgii, Holandii Północnej, Holandii Południowej i Brabancji.

W piątek piętnastu burmistrzów prowincji Limburgia na południu kraju ogłosiło, że zgadza się na otwarcie lokali gastronomicznych, aby przedsiębiorcy mogli wysłać rządowi “czytelny sygnał”.

Natomiast burmistrzowie czterech głównych miast – Amsterdamu, Rotterdamu, Utrechtu i Hagi zapowiedzieli, że będą egzekwować przepisy.

Stowarzyszenie branży gastronomicznej Koninklijke Horeca Nederland (KHN) zaznacza w wydanym oświadczeniu, że rozumie przedsiębiorców, którzy otwierają swoje biznesy. Zdaniem KHN zbyt długie zamknięcie jest “niesprawiedliwe i niepotrzebne”.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ mars/

Źródło:PAP

Zobacz

Ukraina/ Premier Szmyhal: rozmawiałem z szefem rządu Norwegii o współpracy w sprawie dostaw gazu

Premier Ukrainy Denys Szmyhal poinformował w środę, że rozmawiał z szefem rządu Norwegii Jonasem Gahrem Storem o współpracy w zaopatrzeniu Ukrainy w gaz. Szmyhal nazwał to "przygotowaniami do sezonu grzewczego".

Prosty i tani materiał sprawnie chwyta CO2

Badacze z Berkeley (USA) wytworzyli doskonały materiał do wyłapywania dwutlenku węgla oparty na niedrogim polimerze. Ich zdaniem będzie można go stosować nie tylko w przemyśle, ale i w układach wydechowych samochodów, a może nawet na budynkach i meblach.
- Reklama -

REKLAMA