Holandia: z powodu wysokich cen energii 82 proc. Holendrów rzadziej się kąpie

Udostępnij

Aż 84 procent gospodarstw domowych próbuje zmniejszyć zużycie gazu i prądu – wynika z badań Panel Inzicht, które omówił dziennik „Algemeen Dagblad”.

W tym celu 70 proc. respondentów zmniejsza temperaturę ogrzewania mieszkań. „Spodziewamy się, że motywacja do oszczędzania pozostanie silna jesienią i zimą” – powiedział „AD” Edwin van der Haar, rzecznik firmy energetycznej Eneco.

Jednocześnie, aby zaoszczędzić na wodzie, jedna trzecia badanych rzadziej podlewa trawnik, a prawie dwie trzecie zakręca kran podczas mycia zębów. Wysokie ceny paliw powodują, że 44 proc. mieszkańców Niderlandów rzadziej korzysta z samochodu.

Sześciu na dziesięciu Holendrów odwiedza także tańsze sklepy. Generalnie prawie trzy czwarte respondentów martwi się wysokimi cenami artykułów spożywczych.

Źródło:PAP

Zobacz

Amazon inwestuje w technologię. W ciągu 3 lat zainwestował krocie w centra dystrybucyjne

Amazon nieustannie inwestuje w nowe technologie wspierające pracowników i...

Na prąd z elektrowni wiatrowych na Morzu Bałtyckim jeszcze trochę poczekamy

W czerwcu 2025 r. popłynie pierwszy prąd z morskich farm wiatrowych, PKN Orlen i PGE będą generować z tych farm 2,9 GW - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda. Wiceszef MAP Maciej Małecki dodał, że OZE nigdy nie rozwijało się tak szybko jak za rządów PiS.
- Reklama -

REKLAMA