Horała: 400 zgłoszeń w ramach Programu Dobrowolnych Nabyć pod CPK

Udostępnij

“Jeżeli chodzi o Program Dobrowolnych Nabyć na ten moment mamy 400 zgłoszeń do programu, on dotyczy terenu samego lotniska. Nie dotyczy, przynajmniej na razie, przyszłych linii kolejowych” – powiedział Horała w Programie 1 Polskiego Radia.

Jak dodał, Program Dobrowolnych Nabyć spółki CPK jest formą zachęty mieszkańców terenu inwestycji, by uprzedzając etap wywłaszczeń, mogli do niego przystąpić. W ramach PDN można dobrowolnie sprzedać nieruchomość lub uzyskać działkę zamienną.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. ha zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz.

CPK ma być wybudowany do 2027 r. wraz z realizacją niezbędnych połączeń z komponentami sieci kolejowej i drogowej. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

W piątek rano ceny ropy zmieniają się w zależności od kontynentu

Ropa naftowa Brent na giełdzie w Londynie tanieje w piątek rano o 0,04 proc., o 90,42 dol. za baryłkę. Więcej o 0,02 proc. trzeba natomiast zapłacić za baryłkę ropy WTI na giełdzie w Nowym Jorku.

Ceny ropy w USA po dwudniowym rajdzie ruszyły w dół

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym spadają po dwudniowym rajdzie, gdy surowiec zaliczył wzrost notowań o 7 proc. Inwestorzy oceniają perspektywy ograniczenia podaży ropy w czasie utrzymujących się obaw o spowolnienie gospodarcze - podają maklerzy.
- Reklama -

REKLAMA