IMGW ostrzega przed burzami i burzami z gradem w sześciu województwach

- Reklama -

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami wydano dla województwa warmińsko-mazurskiego. IMGW prognozuje tam lokalnie burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 15 do 25 mm, lokalnie około 30 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano natomiast dla województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz dla południowej części województwa małopolskiego. IMGW prognozuje tam burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu o wydajności od 15 do 25 mm, lokalnie do około 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie możliwy jest grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -