IMGW ostrzega przed burzami i burzami z gradem w sześciu województwach

Udostępnij

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami wydano dla województwa warmińsko-mazurskiego. IMGW prognozuje tam lokalnie burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 15 do 25 mm, lokalnie około 30 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano natomiast dla województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz dla południowej części województwa małopolskiego. IMGW prognozuje tam burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu o wydajności od 15 do 25 mm, lokalnie do około 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie możliwy jest grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

Źródło:PAP

Zobacz

Bloomberg: Rosja wstrzymała przepływ ropy rurociągiem „Przyjaźń” do Węgier, Słowacji i Czech

Rosja wstrzymała 4 sierpnia dostawy ropy południowym odcinkiem ropociągu „Przyjaźń” do Węgier, Słowacji i Czech, tłumacząc to tym, że nałożone na nią międzynarodowe sankcje uniemożliwiły zrealizowanie płatności za tranzyt surowca - podaje we wtorek Bloomberg.

Wykształcenie, praca i towarzystwo chronią przed demencją

Budowanie zasobów poznawczych, na które składają się m.in. wiedza i aktywność społeczna, zmniejsza ryzyko rozwoju demencji – czytamy w piśmie „Neurology”.
- Reklama -

REKLAMA