IMGW: ten tydzień – chłodny z opadami atmosferycznymi

Zobacz

- Reklama -

Jak dodano, od środy powinny to być wyłącznie opady deszczu.

W swojej prognozie na cały tydzień IMGW podkreśliło, że we wtorek spodziewane jest sporo chmur, ale słabe opady deszczu możliwe są tylko na północnym wschodzie kraju. Temperatura w dzień wzrośnie do 13 stopni. Osłabieniu ma ulec prędkość i porywistość wiatru.

W środę i czwartek prognozowane jest więcej słońca. W czwartek na północy i zachodzie kraju wystąpią opady deszczu. „Zrobi się cieplej: w nocy już dodatnia temperatura powietrza, a w dzień na południu jej wzrost do 17 stopni. Wiatr z północnego zmieni swój kierunek na południowy” – podał Instytut.

Nocą z czwartku na piątek, a także w piątek w dzień ma być pochmurno. W całym kraju przewidywane są opady deszczu, choć w dzień będą one zanikać. Na północy i w centrum ma być chłodno – termometry pokażą od 8 do 11 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na południu, gdzie temperatura wyniesie od 12 do 18 Celsjusza.

„Weekend majowy (sobota i niedziela) zapowiada się jako pochmurny, przejaśnienia możliwe będą głównie na północy. Miejscami, zwłaszcza na południu kraju, będzie też deszczowo. Temperatura powietrza kształtować się będzie od 7 do 14 stopni, choć w sobotę na krańcach południowo-wschodnich może być nieco cieplej. Wiatr ponownie zmieni swój kierunek na północny” – podało IMGW.(PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -