IMGW: upał w pięciu województwach; burze z gradem w woj. lubuskim

Udostępnij

Alert o upale – w zależności o obszaru – obowiązuje nawet do wtorku. Na terenach nim objętych prognozuje się upały, w czasie których temperatura maksymalna w dzień będzie wahać się między 28 a 31 stopniami Celsjusza, natomiast temperatura minimalna w nocy wyniesie od 17 do 20 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia obejmują cały teren Mazowsza oraz Lubelszczyzny. Za wyjątkiem terenów górskich upalnie będzie też na Podkarpaciu oraz w zachodniej części województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

Jeśli chodzi o burze, to Instytut ostrzega przed nimi w tylko na zachodzie woj. lubuskiego. Prognozowane są tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami może spaść grad.(PAP)

autorka: Natalia Kamińska

nmk/ mok/

Czytaj więcej wiadomości z Polski

Źródło:PAP

Zobacz

KOWR: tegoroczne plony zbóż mogą być wyższe niż w 2021 r.

Tegoroczne plony zbóż ozimych i jarych mogą być wyższe niż w roku ubiegłym, co pozwoli na uzyskanie dobrych zbiorów pomimo zmniejszenia powierzchni uprawy zbóż podstawowych - przekazał PAP wiceszef Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Marcin Wroński.

Gaz w Europie drożeje

W czwartek rano ceny gazu w holenderskim hubie TTF wzrosły. Za 1 MWh w kontraktach z dostawą we wrześniu płacono 210,75 euro.
- Reklama -

REKLAMA