Indeks WIG znów notuje historyczne maksimum na zamknięciu sesji

- Reklama -

Skumulowana wartość obrotów na szerokim rynku wyniosła prawie 2,3 mld zł, a na największych spółkach z indeksu było to 1,7 mld zł.

Jak w komentarzu po sesji informuje analityk z DM BOŚ Adam Stańczak, wtorek na rynkach akcji został zdominowany przez mieszankę obaw o dynamikę wzrostu gospodarczego, pytania o inflację i zadyszkę związaną z kolejnymi falami pandemii.

Według niego obawy inwestorów uzupełnił raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który obniżył prognozę wzrostu gospodarczego na rok 2021. W efekcie od poranka wokół GPW pojawiła się presja spadkowa, na którą rynek odpowiedział porannym cofnięciem WIG20 o przeszło 1 proc.

W kolejnych godzinach rynki bazowe zdołały jednak ograniczyć awersję do ryzyka, więc GPW mogła skupić się na redukowaniu przeceny – dodał.

We wtorek Amazon poinformował, że wprowadza dla polskich klientów usługę Prime, która staje się konkurencją dla usługi Smart spółki Allegro. Inwestorzy zareagowali przeceną spółki Allegro o 6,4 proc., przy obrotach bliskich 370 mln zł.

Jak zwraca uwagę Stańczak, obroty na walorach Allegro dały przeszło piątą część aktywności rynku w WIG20 i ponad 15 proc. na całym rynku.

„Spadek ceny Allegro został jednak zrównoważony zwyżkami 15 spółek w WIG20 i nie przeszkodził indeksowi WIG zyskać blisko 0,4 procent. Technicznie patrząc sesja jawi się jako prosta kontynuacja zwyżki z rozdań poprzednich” – komentuje analityk DM BOŚ.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -