Indie: Amazon sfinansuje zaszczepienie miliona pracowników i ich rodzin

Udostępnij

Ogłoszenie firmy ma związek z udostępnieniem szczepionek w Indiach dla osób powyżej 45 roku życia. Choć szczepienie w państwowych placówkach jest darmowe, w prywatnych klinikach to koszt maksymalnie 250 rupii (ok. 12 zł) za dawkę.

Jak zapowiedziała firma, program obejmie pracowników Amazona i ich rodziny, a także przedsiębiorców prowadzących sprzedaż za pomocą platformy z co najmniej rocznym stażem. Koncern płaci również za leczenie i testy pracowników zakażonych koronawirusem.

Indie zmagają się obecnie z drugą falą zakażeń i pod względem wykrytych przypadków Covid-19 wyprzedziły w poniedziałek Brazylię jako drugi najmocniej dotknięty pandemią kraj na świecie. Dotychczas zdiagnozowano tam 13,5 mln infekcji oraz stwierdzono 170 tys. zgonów chorych na Covid-19. W poniedziałek pobity został dobowy rekord nowych zakażeń – 169,9 tys.

Wobec szybko pogarszającej się sytuacji władze przyspieszyły program szczepień, jednocześnie wstrzymując eksport produkowanych w kraju dawek preparatu AstraZeneki za granicę.

Jak dotąd co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 otrzymało 91,6 mln mieszkańców Indii, czyli 6,6 proc. Poza preparatem AstraZeneki stosowana jest też rodzima szczepionka Covaxin. (PAP)

osk/ tebe/

Źródło:PAP

Zobacz

Na Podlasiu wymieniono kilka tysięcy kopciuchów

9 tys. starych pieców, tzw. kopciuchów wymieniono dotąd w Podlaskiem w ramach realizacji rządowego programu "Czyste powietrze"; zrealizowano inwestycje o wartości 150 mln zł - poinformował w czwartek w Białymstoku prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Maciej Borzyszkowski.

Waszczykowski: słowa Sikorskiego ws. Nord Stream to nie przypadek i nie żart

Wpis europosła PO Radosława Sikorskiego w mediach społecznościowych, w którym dziękuje on Stanom Zjednoczonym za uszkodzenie gazociągów Nord Stream, to nie przypadek ani żart, tylko przejaw konsekwentnej antyamerykańskiej, proniemieckiej, a zarazem prorosyjskiej postawy - przekonuje w rozmowie z PAP były szef polskiej dyplomacji, obecnie europoseł PiS Witold Waszczykowski.
- Reklama -

REKLAMA