- Reklama -

Indie: liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła 18 mln, a zmarłych z Covid-19 – 204 tys.

Zobacz

- Reklama -

To kolejne rekordowe dane, jeśli chodzi o liczbę zakażeń i zgonów. Od wybuchu epidemii w Indiach zdiagnozowano 18 376 524 przypadki SARS-CoV-2, z czego 15 086 878 zainfekowanych wyzdrowiało. Obecnie jest ponad 3 mln aktywnych infekcji.

W związku z dramatyczną sytuacją pandemiczną do Indii napływa pomoc z zagranicy. Jak informuje anglojęzyczny dziennik „Times of India”, z Wielkiej Brytanii do stołecznego Delhi dotarł ładunek zawierający 120 koncentratorów tlenu. W piątek spodziewany jest samolot z Kalifornii z transportem butli z tlenem, reduktorów tlenowych i innego potrzebnego sprzętu i pomocy.

Od soboty do 9 maja firma Suzuki Motor Corp. tymczasowo zatrzyma swoje trzy zakłady w Indiach, by udostępnić tlen, używany w procesie produkcji samochodów, szybko rosnącej liczbie pacjentów z koronawirusem – poinformował w czwartek przedstawiciel firmy, cytowany przez agencję Kyodo.

Jak tłumaczył, nie spowoduje to zmniejszenia produkcji, ponieważ Suzuki przyśpieszy zaplanowane na czerwiec zamknięcie zakładu w celu jego konserwacji.

„Tlen powinien być używany do ratowania życia” – podkreślił przedstawiciel Suzuki. Tlen jest używany do spawania i innych procesów w produkcji samochodów. Lokalni dostawcy Suzuki również napotkali trudności w produkcji części z powodu braków w dostawach tlenu – podaje Kyodo.

W szpitalach w Indiach brakuje miejsc i tlenu medycznego. Bogatsi gromadzą leki i tlen, wykupując zapasy na czarnym rynku. W Delhi buduje się dodatkowe stosy pogrzebowe, gdyż krematoria są przeciążone. (PAP)

cyk/ mal/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -