Indie: najmniejszy przyrost zakażeń koronawirusem od połowy kwietnia

Zobacz

- Reklama -

W Indiach wciąż umiera dużo ludzi zakażonych koronawirusem; w poniedziałek informowano o 4454 zgonach. W ciągu ostatnich 13 dni zmarło w kraju ponad 50 tys. chorych na Covid-19.

14 kwietnia stwierdzono 200 739 zakażeń, a więc we wtorek po raz pierwszy od tego czasu liczba infekcji spadła poniżej 200 tys. – zwraca uwagę portal Times of India.

Od wybuchu pandemii w Indiach zdiagnozowano 26,95 mln zakażeń koronawirusem, najwięcej zaraz po USA (33,1 mln), i 307 231 zgonów – to trzeci najwyższy bilans na świecie po USA (590 tys.) i Brazylii (449 tys.). Z Covid-19 wyzdrowiało dotąd w Indiach 24,05 mln osób.

W ostatnich dniach oznaki poprawy sytuacji epidemicznej odczuwają mieszkańcy indyjskich wielkich miast, takich jak Bombaj i Delhi, które do tej pory były najbardziej dotkniętymi chorobą regionami kraju. Epidemia rozprzestrzenia się teraz na rozległych obszarach wiejskich Indii, na których nie ma rozwiniętego systemu ochrony zdrowia i gdzie mieszka większość obywateli kraju.

Innym poważnym problemem jest powolne tempo szczepień, mimo iż Indie są największym na świecie producentem szczepionek. (PAP)

cyk/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -