Indie: największe wzrosty zakażeń od trzech tygodni

- Reklama -

W ciągu doby z powodu koronawirusa zmarło 555 osób, a ponad 423 tys. od początku kryzysu sanitarnego.

Od tygodnia rejestruje się w Indiach stałe wzrosty zachorowań, co wzmogło w tym kraju obawy przed kolejną falą zakażeń. W czwartek Kerala, stan na południu Indii, ogłosił kolejny lockdown, z kolei na północy obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się w związku ze wzrostem zakażeń.

Wysoce zakaźny wariant Delta wywołał poprzednią falę zakażeń w kwietniu i maju. Po tym doświadczeniu eksperci ds. zdrowia apelowali o szybsze tempo szczepień w obawie przed kolejną falą. Pod koniec czerwca Agencja Reutera informowała, że według specjalistów medycznych powrót wysokiej liczby zakażeń nastąpi przed październikiem.

Rząd Indii szacuje, że 67,6 proc. z 1,35 mld populacji kraju wytworzyło przeciwciała, a blisko 38 proc. z 944 mln dorosłej populacji Indii otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19. (PAP)

ska/ tebe/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -