Indie: największe wzrosty zakażeń od trzech tygodni

Udostępnij

W ciągu doby z powodu koronawirusa zmarło 555 osób, a ponad 423 tys. od początku kryzysu sanitarnego.

Od tygodnia rejestruje się w Indiach stałe wzrosty zachorowań, co wzmogło w tym kraju obawy przed kolejną falą zakażeń. W czwartek Kerala, stan na południu Indii, ogłosił kolejny lockdown, z kolei na północy obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się w związku ze wzrostem zakażeń.

Wysoce zakaźny wariant Delta wywołał poprzednią falę zakażeń w kwietniu i maju. Po tym doświadczeniu eksperci ds. zdrowia apelowali o szybsze tempo szczepień w obawie przed kolejną falą. Pod koniec czerwca Agencja Reutera informowała, że według specjalistów medycznych powrót wysokiej liczby zakażeń nastąpi przed październikiem.

Rząd Indii szacuje, że 67,6 proc. z 1,35 mld populacji kraju wytworzyło przeciwciała, a blisko 38 proc. z 944 mln dorosłej populacji Indii otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19. (PAP)

ska/ tebe/

Źródło:PAP

Zobacz

Sytuacja gazowa w Europie dynamicznie się zmienia. Jak radzimy sobie z ograniczonymi dostawami z Rosji?

Ceny gazu w Europie spadają po otwarciu handlu w czwartek Benchmarkowe kontrakty na gaz w Amsterdamie (ICE Entawex Dutch TTF) spadają o 5,4 proc. do 196 euro za MWh - informują maklerzy.

W Gdańsku chcą wesprzeć startupy. Chodzi o magazynowanie energii

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Northvolt uruchamiają pierwszy w północnej Polsce program akceleracyjny dla startupów związanych z magazynowaniem energii. ECO-ON to projekt wspierający startupy działające głównie w obszarze magazynowania energii, automatyzacji i robotyzacji.
- Reklama -

REKLAMA