Indie: ponad 127,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem, najmniej od niemal dwóch miesięcy

Zobacz

- Reklama -

Mimo spadających wskaźników epidemicznych w Indiach wciąż notuje się najwięcej na świecie zakażeń koronawirusem i związanych z nim zgonów. W tym kraju potwierdza się obecnie blisko jedną trzecią nowych infekcji, umiera tam też co trzecia ofiara pandemii.

W ubiegłym tygodniu w Indiach diagnozowano średnio 185 tys. zakażeń dziennie i było ich o 27,5 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu – wynika z zestawienia agencji Reutera. Każdego dnia stwierdzano też średnio 3,6 tys. zgonów, o 13,5 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu.

Szczyt epidemii w Indiach przypadł na początek maja, od tego czasu wskaźniki epidemiczne maleją. Jak podaje ministerstwo zdrowia, od początku epidemii w tym kraju SARS-CoV-2 zainfekowało się ponad 28,17 mln osób, z których 331 895 zmarło. Specjaliści i media zaznaczają, że oficjalne dane epidemiczne są prawie na pewno poważnie zaniżone. Indie są drugim na świecie, po USA, krajem pod względem ogólnej liczby infekcji i trzecim, po USA i Brazylii, pod względem liczby zgonów na Covid-19. (PAP)

adj/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -