Indie: w ciągu doby ponad 414 tys. zakażeń koronawirusem, blisko 4 tys. zgonów

Zobacz

- Reklama -

Od wybuchu epidemii w Indiach zgłoszono 21,49 mln infekcji i 234 083 zgony w związku z Covid-19.

Ale piątkowe dane dotyczące nowych zakażeń są rekordowe od początku pandemii – zwraca uwagę anglojęzyczny dziennik „Times of India”. Dziesiąty dzień z rzędu liczba zmarłych przekracza 3 tys., przy czym najgorzej jest w stanie Maharasztra na środkowym zachodzie – w piątek potwierdzono tam 852 zgony, następnie w terytorium stołecznym Delhi na północy i w stanie Karnataka na południowym zachodzie, gdzie zmarło po ponad 300 osób.

W związku ze wzrostem liczby zakażeń stany Kerala na południu, Radźasthan na północnym zachodzie i Madhja Pradeś w środkowej części kraju ogłosiły całkowite lockdowny, inne stany wzmocniły restrykcje w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa – podaje na swej stronie internetowej „Hindustan Times”.

Do tej pory w Indiach z Covid-19 wyzdrowiało ponad 17,6 mln osób; obecnie jest ponad 3,64 mln przypadków aktywnych. Oznacza to, że wskaźnik wyzdrowień spadł do 81,95 proc., a aktywne przypadki stanowią 16,96 proc. wszystkich infekcji – podało ministerstwo zdrowia.

Do tej pory w Indiach przeciwko Covid-19 zaszczepiono ponad 16,49 mln osób, w tym 2 370 298 w ciągu ostatniej doby.(PAP)

cyk/ mal/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -