Izrael: sześciolatek zginął w ataku rakietowym w mieście Sderot

Zobacz

- Reklama -

Rakieta uderzyła w położony w kompleksie mieszkalnym blok, a jej odłamek poleciał rykoszetem w stronę innego budynku i dostał się przez okno do mieszkania. Fragment przebił się przez zabezpieczenia i uderzył w służący za schron pokój, w którym zgromadzona była mieszkająca tam rodzina – relacjonuje izraelska telewizja Kanał 12.

Matka zmarłego chłopca jest poważnie ranna, pięcioletnie dziecko doznało umiarkowanych obrażeń, cztery inne osoby są lekko ranne – informuje portal „Times of Israel”.

Liczba izraelskich ofiar śmiertelnych ataków rakietowych, prowadzonych ze Strefy Gazy niemal nieustannie od poniedziałku, wzrosła więc do siedmiu. Władze Strefy Gazy poinformowały, że w wyniku wymierzonych w enklawę działań sił izraelskich zginęło co najmniej 56 osób, w tym 14 dzieci.

W środę wieczorem rządzące w Strefie Gazy radykalne ugrupowanie palestyńskie Hamas poinformowało, że wystrzeliło kolejnych 130 rakiet w kierunku izraelskich miast Sderot, Netiwot i Aszkelon. Hamas przekazał w komunikacie, że jest to odpowiedź na zabicie w środę przez siły izraelskie kilku przywódców organizacji, w tym komendanta jej zbrojnego skrzydła w mieście Gazie – Bassema Issy, oraz zbombardowanie kolejnego wieżowca w Gazie.

W wyniku ostrzału w Aszkelonie ranne zostało małe dziecko, jest w stanie krytycznym – informuje agencja AFP, powołując się na komunikaty izraelskiej policji. Portal „Times of Israel” podaje, że w Aszkelonie rakiety uderzyły w 14 różnych miejsc, w tym w puste przedszkole.(PAP)

adj/ akl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -