Joe Biden: media społecznościowe szerzą dezinformację na temat Covid-19

Zobacz

- Reklama -

„Oni zabijają ludzi…popatrzcie jedyna pandemia jaką mamy to ta wśród niezaszczepionych” – powiedział Biden dziennikarzom w Białym Domu odpowiadając na pytanie dotyczące jego opinii o działalności platform społecznościowych.

Reuter przypomina, że dezinformacja w tych mediach znacznie rozszerzyła się podczas pandemii Covid-19, w tym na Facebooku, Twitterze i należącego do YouTube Alphabet Inc. Kongresmeni i naukowcy od dawna oskarżają Facebooka o uchylanie się od kontrolowania szkodliwych treści.

Facebook broni się wskazując, że wprowadził zasady mające zwalczać fałszywe opinie o Covid-19 i szczepionkach oraz, że dostarcza „wiarygodnych informacji” na te tematy.

„Nie będziemy przejmować się oskarżeniami, które nie są poparte faktami. A fakty są takie, że ponad 2 miliardy ludzi czytało na Facebooku wiarygodne informacje o Covid-19 i szczepionkach. Facebook pomaga ratować życie. Kropka” -powiedział rzecznik firmy Kavin McAllister.

Dodał, że „ponad 3,3 mln Amerykanów korzystało z opracowanej przez Facebooka wyszukiwarki szczepionek” pozwalającej ustalić gdzie i jak się zaszczepić.

Twitter i YouTube nie odpowiedziały na prośby o ustosunkowanie się do wypowiedzi prezydenta. (PAP)

jm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -