Już ponad 200 mln osób na świecie zakaziło się koronawirusem

- Reklama -

Wynik oznacza, że liczba infekcji podwoiła się w ciągu zaledwie pół roku – pod koniec stycznia 2021 roku odnotowano na świecie nieco ponad 100 mln zakażeń koronawirusem.

Początkowo, ze względu na dostępność i dystrybucję szczepionek przeciwko Covid-19, coraz mniej osób zarażało się koronawirusem, a rządy zdejmowały niektóre restrykcje. Ten trend zaczął jednak szybko się odmieniać wraz z pojawieniem się wariantu Delta i od końca czerwca wskaźniki zakażeń wzrastają – zauważyła japońska agencja Kyodo.

Mimo że ONZ i WHO wzywają do sprawiedliwej dystrybucji szczepionek to państwa o niskich dochodach są w stanie zapewnić szczepienia przeciwko koronawirusowi małej części populacji – czasem tylko pracownikom medycznym.

Covid-19 już przyczynił się do śmierci 4,25 mln osób, z czego najwięcej ofiar odnotowano w Stanach Zjednoczonych, gdzie zmarło 614 tys. chorych. Druga pod tym względem jest Brazylia – tam zarejestrowano 558 tys. zgonów. Na trzecim miejscu są Indie, gdzie zmarło 425 tys. osób.

USA jest pierwsze na świecie także pod względem liczby zakażeń – od początku pandemii było ich 35,29 mln; z kolei w Indiach 31,77 mln, a w Brazylii prawie 20 mln. (PAP)

skib/ tebe/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -