Polska

- Reklama -
sobota, 31 października, 2020
362,731
ZARAŻENI
Updated on 31 October 2020 20:01
216,820
CHORZY
Updated on 31 October 2020 20:01
140,280
OZDROWIEŃCY
Updated on 31 October 2020 20:01
5,631
ZGONY
Updated on 31 October 2020 20:01

Najnowsze

W. Brytania: w ciągu doby 21 915 zakażeń koronawirusem i 326 zgonów na Covid-19

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 21 915 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co oznacza, że ich łączna liczba przekroczyła 1 mln, i zarejestrowano 326 kolejnych zgonów z powodu Covid-19 - poinformował w sobotę po południu brytyjski rząd.

Kwiaty i znicze przed siedzibą PiS przy ul. Retoryka w Krakowie

Kwiaty i znicze przynoszą w sobotę mieszkańcy przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie. Na pogrzebowych wiązankach da się dostrzec napisy: "Świętej pamięci wolność i gospodarka", "PiS spoczywaj w pokoju".

Czarnek: nie cofnąłem finansowania grantu żadnemu uniwersytetowi ani uczelni

Nie cofnąłem finansowania grantu żadnemu uniwersytetowi ani żadnej innej uczelni - powiedział w sobotę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy budżetowej na 2020 rok

W Dzienniku Ustaw opublikowano w sobotę nowelizację ustawy budżetowej na rok 2020. Zgodnie z nowelizacją budżetu, deficyt w tym roku został podniesiony z zerowego do 109,3 mld zł.

Brytyjskie media: Johnson wprowadzi w Anglii lockdown do 2 grudnia

Brytyjski premier Boris Johnson ogłosi, że cała Anglia znajdzie się na nowym, najwyższym poziomie restrykcji koronawirusowych, które będą oznaczały powrót do pełnego lockdownu, potrwa on do 2 grudnia - ujawniły w sobotę po południu stacje Sky News i ITV.

Włochy: 297 osób zmarło na Covid-19, jest ponad 31 tys. nowych zakażeń koronawirusem

297 osób zmarło ostatniej dobry we Włoszech na Covid-19, co jest najwyższą liczbą od kilku miesięcy. Potwierdzono 31 758 następnych zakażeń koronawirusem - poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Dzienna liczba wykonanych testów to ponad 215 tys.

Francja: w Lyonie postrzelono prawosławnego duchownego, sprawca zbiegł

W Lyonie w sobotę późnym popołudniem doszło do postrzelenia z broni palnej prawosławnego duchownego. Do ataku doszło po godz. 17, gdy kapłan zamykał świątynię po nabożeństwie. Sprawca zbiegł po oddaniu strzałów. Duchowny jest poważnie ranny i walczy o życie – podała na swym portalu agencja radiowa France Info.

Austria: władze wprowadzają od wtorku całkowity lockdown w związku z epidemią

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz ogłosił w sobotę po południu, że od wtorku w całym kraju zostanie wprowadzona niemal całkowita blokada życia gospodarczego i społecznego w związku z epidemią koronawirusa.

IMGW: w nocy gęste mgły, widoczność może wynosić od 100 m do 200 m

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w nocy z soboty na niedzielę występować będą gęste mgły. Widoczność może wynosić od 100 m do 200 m.

W. Brytania: dziennikarz TVP Polonia zaatakowany podczas protestu przed ambasadą RP

Dziennikarz TVP Polonia został zaatakowany - fizycznie i słownie - przed ambasadą w RP w Londynie podczas protestu przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Od poniedziałku ARiMR i KOWR nabędą rośliny niesprzedane z powodu zamknięcia cmentarzy

Od poniedziałku m.in. regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaoferują możliwość nabycia roślin, które nie zostały sprzedane w związku z zamknięciem cmentarzy. Na ten cel dla zostanie przekazane 180 mln zł - poinformowały na wspólnej konferencji wiceszefowe Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Trzaskowski apeluje do mieszkańców Warszawy: kupujcie chryzantemy, kupujcie znicze

Apeluję do wszystkich warszawianek i warszawiaków, kupujcie chryzantemy, kupujcie znicze - w tygodniu będzie można zrobić z nich użytek - powiedział w sobotę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, prosząc mieszkańców Warszawy o solidarność.

GIS uruchomił automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny

Główny Inspektorat Sanitarny uruchomił automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny. Komunikat o objęciu kwarantanną i możliwości pobrania zaświadczenia nadawany jest z numeru telefonu: +48-221-043-705 – poinformował w sobotę GIS.

Gowin: oczekuję opamiętania i pilnego przystąpienia do poważnej dyskusji i prac nad projektem prezydenta

Od wszystkich sił parlamentarnych oczekiwałbym opamiętania i pilnego przystąpienia do poważnej dyskusji i prac nad prezydenckim projektem dotyczącym zmian w ustawie o planowaniu rodziny – zaapelował w rozmowie z PAP wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Technologia 5G

Telia wybiera firmę Ericsson na dostawcę 5G

Telia i Ericsson wdrożą sieć nowej generacji 5G na terytorium Szwecji i Estonii do 2025 roku. Partnerzy już wdrażają technologię 5G na całym terytorium Norwegii,...

Mniejsze miasta bardziej skorzystają na 5G, niż wielkie

Na nowych rozwiązaniach skorzystają nie tylko metropolie, lecz również mniejsze miejscowości; dzięki dostępności szybkich łączy internetowych staną się one atrakcyjniejsze - ocenił Piotr Mieczkowski...

W Białymstoku protest branży gastronomicznej w związku z zamknięciem lokali z powodu koronawirusa

Kilkaset osób związanych z branżą gastronomiczną - właściciele lokali, kelnerzy i kucharze - przeszli w sobotę ulicami Białegostoku, by wyrazić swój sprzeciw w związku z restrykcjami, jakie wprowadził rząd z powodu pandemii koronawirusa. Ich główny apel: brzmiał "dajcie nam pracować".

Poczta Polska: możliwe nadawanie przesyłek do kolejnych państw m.in. Albanii i RPA

Poczta Polska przywróciła możliwość nadawania przesyłek do kolejnych krajów europejskich, afrykańskich i azjatyckich, m.in. Albanii, Republiki Południowej Afryki, Azerbejdżanu - poinformowała spółka. Liczba państw i terytoriów, do których Polacy mogą wysyłać przesyłki wzrosła do 87.

Premier: oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny

W związku z zamknięciem cmentarzy terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami; z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zawisza: to Kaczyński i PiS odpowiadają za coraz liczniejsze protesty

To Jarosław Kaczyński oraz Prawo i Sprawiedliwość odpowiadają za to, że protesty są coraz bardziej tłumne, coraz liczniejsze - mówiła w sobotę pierwsza wiceprzewodnicząca klubu Lewicy Marcelina Zawisza, pytana o protesty przeciwko orzeczeniu TK ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Redakcja poleca

TEOS Manage – system, który wyznacza kierunek

Trudno będzie znaleźć osobę, która nie miała do czynienia z jakimś urządzeniem marki Sony. Firma dała się poznać jako dostawca wielu grup produktowych. Proponuje...

UE pracuje nad definicją dominacji rynkowej firm technologicznych

Komisja Europejska opracowuje kryteria definiujące dominację rynkową BigTech. Pozwolą one na stworzenie "czarnej listy" największych firm technologicznych, które objęte miałyby zostać dodatkowymi przepisami antymonopolowymi. Chodzi m.in. o Google'a i Facebooka.

Inflacja – skąd się bierze i jak ją mierzyć?

O tym, że inflacja to wzrost przeciętnego poziomu cen dóbr i usług konsumpcyjnych w gospodarce, wie większość osób, które choć trochę interesują się gospodarką...

Podczas piątkowych protestów zatrzymano 37 osób, wylegitymowano ponad 270 osób

Po warszawskim proteście przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego, który przeszedł w piątek ulicami Warszawy, policja zatrzymała 37 osób. 35 spośród nich to osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców - powiedział w sobotę nadkom. Sylwester Marczak rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Ocenił protest jako "bardzo spokojny".

W trzech województwach liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa przekroczyła 40 tys.

W trzech województwach liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa przekroczyła już 40 tys. – wynika z danych publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia. To Mazowsze, Małopolska i Śląsk.

Gdańsk chce być Zieloną Stolicą Europy

Miasto Gdańsk wystartuje ponownie w rywalizacji o tytuł Zielonej Stolicy Europy. W 2023 r. zwycięskie miasto otrzyma 600 tys. euro na realizację programu na rzecz ochrony środowiska.

Chaotyczna sieć dróg sprzyja zaginięciom osób z demencją

Osoby z demencją są bardziej narażone na zaginięcie na obszarach, gdzie sieć dróg jest gęsta, skomplikowana i nieuporządkowana - informuje pismo “Scientific Reports”.

Przerywanie pracy wywołuje stres

Powtarzające się przerywanie pracy przez losowe wydarzenia powoduje, że organizm zwiększa wydzielanie hormonu stresu - kortyzolu, i to w większym stopniu, niż w przypadku stresu psychicznego - wynika z badania Politechniki Federalnej (ETH) w Zurychu w Szwajcarii.

MZ: 21 tys. 897 nowych zakażeń koronawirusem – najwięcej od początku epidemii, liczba przypadków przekroczyła 362 tys.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 21 tys. 897 nowych osób, bilans przypadków wykrytych od początku pandemii wzrósł do 362 tys. 731 – podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Resort podał, że zmarło kolejnych 280 osób, łącznie 5631.

Podczas piątkowych protestów zatrzymano 37 osób, wylegitymowano ponad 270 osób

Po warszawskim proteście przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego, który przeszedł w piątek ulicami Warszawy, policja zatrzymała 37 osób. 35 spośród nich to osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców - powiedział w sobotę nadkom. Sylwester Marczak rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Prof. Sobczak: pandemia jest katalizatorem zmian cyfrowych, ale nie dla wszystkich

W pandemii duże firmy dokonują zmian cyfrowych, mają dostęp do kapitału i elastycznych pracowników. Jednak mniejsze podmioty wstrzymują się od podjęcia decyzji o rozpoczęciu inwestycji - powiedział PAP prof. Andrzej Sobczak ze Szkoły Głównej Handlowej.

Analiza: nowy pakiet stymulujący amerykańską gospodarkę może być wart ponad 1,9 bln dol.

Koniec kampanii wyborczej w USA oznacza intensywne prace nad przygotowaniem nowego pakietu stymulacyjnego dla amerykańskiej gospodarki - ocenia w analizie Polski Instytut Ekonomiczny. Według ekspertów wartość pomocy może przekroczyć 1,9 bln dol.

Konserwatyści z PO sceptyczni wobec propozycji prezydenta ws. aborcji

Znani z konserwatywnych poglądów posłowie związani z PO są sceptyczni wobec zgłoszonego przez prezydenta Andrzeja Dudę projektu ws. dopuszczalności aborcji. Najprzychylniej na propozycję głowy państwa patrzy Tomasz Głogowski, choć i on podkreśla, że jest zwolennikiem dotychczasowego konsensusu.
- Reklama -
- Reklama -
Używamy plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.
Używamy plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.