Kaczyński: ataki na Polski Ład z wewnątrz naszego obozu to jest oszustwo

- Reklama -

Prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński prezentując w niedzielę w Mławie „Polski Ład” podkreślał, że jeśli chodzi o bogactwo krajów UE, Polska ma „77 procent przeciętnej”, natomiast wśród krajów postkomunistycznych najbogatszym krajem jest Słowenia, która ma 92 procent.

„Sądzę, że gdyby taka władza, jak ta nasza istniała tutaj od początku, od 1989 czy 1990 roku to na pewno bylibyśmy na poziomie nie gorszym niż Słowienia, a może nawet lepszym” – powiedział. „Ale czasu się nie cofnie i musimy rozpoczynać po raz drugi z poziomu, który mamy” – dodał.

Ten start nie jest zły – mówił – „bo możemy m.in. liczyć na środki europejskie”. „Łącznie ten program, który przed nami to przeszło bilion złotych, ogromna suma, która może bardzo zmienić nasz kraj” – podkreślał Kaczyński.

Przyznał zarazem, że władza PiS jest atakowana za ten program. „Jesteśmy atakowani z zewnątrz naszego obozu, czego się spodziewaliśmy. Niestety, pewne ataki są i z wewnątrz naszego obozu. One nie mają wielkiego znaczenia, ale są nieprzyjemne, tym bardziej, że jak ktoś jest wewnątrz naszego obozu to jest bardziej wiarygodny, w związku z tym jest to bardziej szkodliwe” – mówił.

„Ataki te opierają się na twierdzeniu, że my uderzamy w klasę średnią i uderzamy w szczególności w biznes. To jest nadużycie, to jest nieporozumienie, to jest po prostu oszustwo” – przekonywał.

Ocenił zarazem, że „jest wielka próba, która ma swoje źródła także poza granicami Polski, zakłamania +Polskiego Ładu+”.

Zwracał uwagę, że jeśli w wyniku realizacji tego programu Polska osiągnie poziom bardzo bliski 100 procent poziomu unijnego, to „nie ma najmniejszej wątpliwości, że skorzystają wszyscy, od tych dzisiaj żyjących najskromniej, aż po tych najbogatszych”. W programie jest też „kilkanaście bardzo ważnych przedsięwzięć, by przedsiębiorcy mogli się rozwijać”.

Podkreślał zarazem, że „Polski Ład” „to jest program partii, a nie program rządowy”. „Chociaż oczywiście rząd i pan premier Morawiecki miał w jego przygotowaniu ogromny udział, ale jest to program partyjny” – powiedział prezes PiS.(PAP)

autorzy: Piotr Śmiłowicz, Aleksander Główczewski

pś/ ago/ mark/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -