- Reklama -

Kaczyński: podejmiemy wysiłek, by zreformować wymiar sprawiedliwości

Zobacz

- Reklama -

Jak podaje portal Niezależna.pl Jarosław Kaczyński podczas spotkania w serwisie Albicla.com był pytany przez Kluby „Gazety Polskiej” o kontynuację reformy sądownictwa.

„Reforma sądownictwa była omawiana przez komitet bezpieczeństwa, na którego czele stoję. Wydaje się, że to jest projekt bardzo dobrze przygotowany, bardzo racjonalny. Nie mówię tu o szczegółach, bo przy legislacji istotne są szczegóły. To jeszcze nie było tak bardzo dokładnie analizowane. W moim przekonaniu (projekt – red.) powinien zostać podjęty, choć trzeba pamiętać również o kontekście polskim, jak i zewnętrznym” – odpowiedział prezes PiS.

„Ale jesteśmy państwem suwerennym i mamy święte prawo, żeby zreformować wymiar sprawiedliwości, który rzeczywiście w tej chwili działa fatalnie, co bardzo szkodzi polskiemu państwu, a przez to polskiemu społeczeństwu, narodowi. I dlatego podejmiemy ten wysiłek. A jak to będzie wyglądało, to na pewno zostaną państwo poinformowani, bo będzie to poprzedzone odpowiednią dyskusją” – mówił.

Zapewniał, że wszystkie zmiany będą wprowadzane z poszanowaniem dla zasad praworządności. „Jeżeli chodzi o wszystkie reguły, które są związane z praworządnością, z bezwzględnym wymogiem niezawisłości sądownictwa, to wszystkie one będą całkowicie przestrzegane. Ale niezawisłość sądownictwa musi oznaczać tu także przestrzeganie prawa, przestrzeganie ustaw. Z tym jest bardzo różnie i to też będzie uwzględnione” – powiedział Jarosław Kaczyński. (PAP)

pś/ godl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -